Hlavní stránka OHLASY BRNO-MEDIAVÝLET-ZŠ PASKOV / VZ

BRNO-MEDIAVÝLET-ZŠ PASKOV / VZ

Výlet do Brna

6.června a 7.června 2011 jeli vybraní žáci z Paskova a Řepišť se svými učiteli na výlet do Brna a jeho okolí.  První zastávkou na naší cestě byla Mohyla míru a zajímavá expozice věnovaná slavné bitvě Tří císařů.  Po prohlídce nás paní průvodkyně zavedla do hrobky vojáků, kteří zemřeli při bitvě Tří císařů v roce 1805. V hrobce jsme si mohli vyzkoušet  úhlopříčkovou ozvěnu.
Po obědě v restauraci Veselá Vačice,  kde jsme dostali polévku s játrovými knedlíčky a tortilu se zeleninovou náplní, jsme se všichni vydali do Českého rozhlasu Brno, kde nám paní redaktorka vyprávěla o jeho historii, jak se kdysi vysílalo a jaké při tom byly rekvizity atd. Po prohlídce jsme někteří navštívili Českou televizi Brno, kde  nás provedl velice příjemný pán a odpověděl na všechny naše dotěrné otázky. Jako první jsme zde navštívili docela malé studio, ve kterém se natáčí například pořad pro děti VĚŘÍŠ SI?, nebo pro dospělé
AZ KVÍZ, ale i SAMA DOMA. Ukázali nám  různé rekvizity z pořadu Věříš si?,  různé druhy kamer, čtecí zařízení, které jsme si také mohli vyzkoušet.
Po skončení prohlídky jsme  se šli převléknout do autobusu a potom
jsme šli na večeři opět do restaurace Veselá Vačice. Po večeři jsme měli jít na večerní představení do divadla Husa na provázku,  ale protože jsme měli ještě hodně času, tak jsme se šli projít na nedaleký Petrov a podívat se do chrámu sv. Petra a Pavla. Na divadelní představení jsme přišli včas. Představení bylo dlouhé, a proto jsme museli odejít v polovině, aby nás autobus mohl zavést na ubytování.  
Po rozdělení pokojů jsme si  šli vybalit a někteří zalehli do svých postelí.  
Druhý den jsme při cestě domů navštívili  nejprve poutní kostel Panny Marie  ve Křtinách, který byl krásně vyzdoben, jak soškami a  také nástěnnými obrazy. Venku stála obrovská zvonkohra a soška Panenky Marie s Ježíškem.
Dalším bodem programu byla procházka k Dolnímu můstku u propasti Macocha. Někteří se šli projít i ke zřícenině hradu Blancek. Jiní se vrátili k Hornímu můstku, kde počkali na ostatní. Po obědě jsme jeli na prohlídku Sloupsko-šošůvských jeskyní.  Průvodkyně nás hodinu a půl prováděly jeskyněmi, kde jsme viděli různé propasti a krápníkové jevy, např. znak Sloupsko-šošůvských jeskyní - krápníkový svícen a také jsme viděli dva netopýry, kteří v těchto jeskyních žijí. Když jsme si prohlédli jeskyně, čekal už na nás autobus, aby nás odvezl domů.
V Paskově jsme se vyložili z autobusu a zavítali po dvou dnech domů.
Výlet se mi líbil a ráda bych ještě někdy jela na nějaký podobný výlet se školou či rodinou.

Veronika Zdražilová
ZŠ Paskov 7.B

 
Banner