Hlavní stránka OHLASY BRNO-MEDIAVÝLET-ZŠ PASKOV / AL HP DS

BRNO-MEDIAVÝLET-ZŠ PASKOV / AL HP DS

Dvoudenní výlet – Brno

Dne 6. 6. 2011 jsme měli sraz před školou v 7:45hod. Odjížděli jsme autobusem společně s žáky ZŠ Řepiště na  dvoudenní výlet do Brna. Cesta trvala asi 2 a půl hodiny.
V autobuse jsme dostali program celého výletu.
První den jsme navštívili Mohylu míru ve Slavkově u Brna, kde nám ukázali historii bitvy Tří císařů a mohli jsme si vyzkoušet skvělou akustiku kaple..
Pak jsme odjeli do Brna na oběd do Veselé Vačice. K obědu byla polévka s játrovými knedlíčky a tortila plněná zeleninou. Odpoledne jsme nejdříve navštívili brněnský rozhlas, kde se už 17 let natáčí Toulky českou minulostí.  Jedna skupina  odešla do České televize Brno a druhá zůstala ještě v rozhlase.
Později jsme šli společně na prohlídku starého Brna a  Zelného trhu. Po večeři jsme se  šli podívat  do kostela sv. Petra a Pavla na Petrově  a potom do divadla Husa na provázku na představení Čapkova Hordubala.
Na druhý den po snídani jsme se jeli podívat na poutní kostel Panny Marie v Křtinách. Potom jsme navštívili propast Macochu  a   Sloupsko-šošůvské  jeskyně v Moravském krasu. V jeskyních byla zima. Viděli jsme stalagmity, stalagtity a stalagnáty. Taky jsme mohli zahlédnout dva netopýry.
Potom jsme jeli domů.  Výlet se nám velice líbil.

Adéla Lísková, Hanka Pham a Dominik Skalický
ZŠ Paskov 7.B

 
Banner