ZLATÝ ÁMOS

10. února 2010 se v Domě dětí a mládeže Vratimov konalo regionální moravskoslezské kolo celostátní ankety o nejoblíbenějšího učitele Zlatý Ámos.

Zlatý Ámos

Reportáže z této akce zajišťovali členové Centra dětské komunikace.

!!! AKCE BYLA ŽIVĚ ODVYSÍLÁNA A VIDEOREPORTÁŽ BUDE UMÍSTĚNA NA STRÁNKÁCH DĚTSKÉ TELEVIZE ABCD tv, Z PRŮBĚHU AKCE BUDE I ZVĚŘEJNĚNA FOTODOKUMENTACE. PROSÍME O STRPENÍ, MATERIÁLU JE DOST !!!

FOTOGRAFIE DOSTUPNÉ ZDE.

T.Z.

Zlatý Ámos, anketa o nejoblíbenějšího učitele České republiky

Žáci budou obhajovat své učitelky a učiteleVe středu 10. února se uskuteční na Domě dětí a mládeže ve Vratimově regionální kolo ankety o nejoblíbenějšího učitele Zlatý Ámos 2010. O hladký průběh akce se postarají pracovníci  DDM Vratimov, spolu s lektory Centra dětské komunikace Vratimov Petrem Macurou a Davidem Holzmannem. Koordinátorkou regionálního kola je Eva Bělohlavá.  Ačkoli je akce neveřejná, máte možnost její část shlédnout v přímém přenosu na www.mestaobcezive.cz.  Přenos zprostředkují členové zájmových útvarů CDK .
Úkolem poroty je vybrat z celorepublikových regionálních kol dvanáct semifinalistů. Nebude to jednoduché. V regionálních kolech nejvíc záleží na žácích. Ti musí připravit obhajobu svého návrhu, musí přesvědčit porotu, že právě jejich paní učitelka nebo jejich pan učitel je skutečně tím nejoblíbenějším. Organizátoři žákům žádná pravidla nestanovili, určili pouze časový limit, obhajoba by neměla být delší než pět minut. „Z minulých ročníků víme, že děti jsou nesmírně vynalézavé a pokud nominovaly skutečně svou oblíbenou učitelku nebo oblíbeného učitele, připraví obhajobu vtipnou, originální, poutavou a přesvědčivou,“ říká ředitel ankety Zlatý Ámos Slávek Hrzal. Děti přípravě obvykle věnují hodně volného času, v roli poradců působí v mnoha případech rodiče, spolužáci i členové učitelského sboru.
Regionální kola Zlatého Ámose, to však není jen soutěž. Je to zároveň milé setkání, při kterém organizátoři a partneři ankety Zlatý Ámos poděkují všem nominovaným za jejich práci a předají jim dekrety, které dotvrzují, že ve školním roce 2009/2010 byli svými žáky zvoleni ve svých školách jako nejoblíbenější. Vážnost regionálních kol potvrzuje i to, že pedagogům přijde osobně poděkovat za jejich práci i náměstkyně hejtmana Moravskoslezského kraje Mgr.Věra Palková .
Semifinále ankety Zlatý Ámos 2010 bude 3. března v zrcadlových sálech Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Finále pak 26. března v kongresovém centru hotelu Olšanka v Praze. Slavnostní korunovace je již tradičně spojena s oslavou Dne učitelů, proběhne na Kantorském bále v sobotu 27. března v hotelu Belvedere v Praze 7.
Centrum dětské komunikace Vratimov
Dům dětí a mládeže Vratimov
Frýdecká 377/61, 739 32 Vratimov
Tel.: 596 732 333
www.centrum-detske-komunikace.cz, www.ddmvratimov.cz
 
Banner
FOŤÁK - TOP
Banner